четвъртък, 2 август 2012 г.

Объркваща се Обърка да стане на Три

Объркала, не объркала толкоз. Три години.
То и аз от три деня съм се омотала к'во да ви пусна. Айде холам един блог и хепи бъдей. Ще си отбием номера, няма как.
Той блога е като една спирка. Въртя се, въртя и туп тука. И име си има. Аз съм му автобусчетооо.
Щях да река и китара. Щото като стана сутрин не знам коя струна ще ви опъна. Е боли понякога. Но си прилича на едно пищящо пиано. Плъзгам се от единия край, до другия.
А какъв и е цветът. Само вижте, ха ха ха.

Брех и на година.
Детето нищо не подмина.
Кърти стихчета юнашки.
Като селски, стари прашки.
Мисли турга и нарежда.
Пред пембяното глава не свежда.
Кичи се не за двамина.
Кат помашки булки за година.
Ето вече е на две.
Не се смята за дете.
Веч надига си главата.
Като мишка под кревата.
Рита, скача и се пери.
От кумара някой ще трепери.
Със сърцето в ръката.
Си обърква тя главата.


Днес е вече тя на три.
С голи дръжки на бодли.
С малко нежност между тях.
Открива мисли и за смях.
Разголва стари жълти рани.
И все се кани, все се кани.
Да срича и да обича.
Не знае до кога ще тича.
Не знае и дали ще спре.
Но все наднича онова дете.
Кърти драсканици  пресни.
За вас, гостите чудесни!

18 коментара:

  1. Честита ти годишнина на блога,Руми!Шаржовете със стихчетата са станали супер!Хъм,задобряваш все повече и повече!:)))

    ОтговорИзтриване
  2. Честито и от мен :))
    Много оригинално представяне на годишнината! :))
    Все такава да си :)

    ОтговорИзтриване
  3. Честити ти три годинки, Руми!:) Още толкоз по сто, пу, здрава да си:)

    ОтговорИзтриване
  4. ЧъРаДъра, продължавай с дърабъра!;)))

    ОтговорИзтриване
  5. ЧъРаДъра, продължавай с дърабъра!;)))

    ОтговорИзтриване
  6. Ево мог сведочанства..
    Мислила сам да је за мене готово када ме је дечко оставио. Дала сам све што сам имала да веза функционише, али све је било неуспех. 4 месеца након што ме је партнер оставио због друге жене, видела сам господина Огунделеа да ме је контактирао на мрежи и он ми је помогао да вратим свог дечка за 24 сата. Сада смо потпуно у браку и трудна сам 2 месеца. Обећала сам господину Огунделеу да ћу свима рећи о њему ако успе, зато делим своје сведочанство. Веома сам срећна што живим срећан живот са својом љубављу. Он је то урадио за мене и 100% сам сигурна да ће урадити и за вас. Ја сам живи пример. Можете контактирати најбољег човека кога сам видела, господина Огунделеа: WhatsApp, Viber и Telegram: +27638836445. Имејл: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Помозите ми, такође му се захвалим.

    Хвала вам још једном, господине.

    ОтговорИзтриване